Какво отличава щастливите двойки и как да се присъедините към тях (част 1)
Щастливи партньори разговарят. Снимка: Getty
Когато говорим за щастието и хармонията в двойката, няма как да не си припомним крилатата фраза на Толстой, че „Всички щастливи семейства си приличат“ . И макар от изричането на тези мъдри думи да са минали години, те само потвърждават своята сила.
Всички влюбени се надяват да създадат хармонично семейство, в което и те, и децата им да са безкрайно щастливи. Надяват се да срещнат „принца на бял кон“ и да заживеят щастливо, като в приказките. Реалността обаче не предлага приказен сценарий. Или това се случва рядко. Налага се всеки от партньорите да се въоръжи с търпение, да е склонен на компромиси и двамата като екип да работят върху връзката си.
Ето 5 белега на щастливите двойки и път към това, което искате да постигнете в брака.
Щастлива двойка с куче на дивана. Снимка: Getty
Не мрънкат и не изтъкват кусурите на партньора нито пред семейството, нито пред приятели.
Щастливите двойки знаят, че не бива да намесват трети лица във връзката си. Ако възникнат недоразумения, съпрузите говорят директно един с друг.
Приятелите на жената и приятелите на съпруга (да не говорим за родителите) не могат да запазят неутрална позиция: като правило, от солидарност, те са готови да ви помогнат да се скарате с партньора. А това само ще навреди на връзката.
Ако проблемът не може да бъде решен и двойката е зациклила на едно място, е по-добре е да се свърже със семеен психолог.
Мъж и жена спорят. Снимка: Getty
Съпрузите в щастливите двойки се приемат и обичат един друг такива, каквито са. Те знаят, че всички сме несъвършени. Партньорът на някой друг винаги ще изглежда по-добър, защото само в съвместния живот виждаме какъв е човекът в действителност. Докато преди това се опитва да демонстрира най-добрите си качества особено в общество.
Влюбените съпрузи не се присмиват на недостатъците на другия, приемат различията във възгледите и помагат на партньора си да расте, като подкрепят най-доброто е в него.
Жена обвинява мъжа си, че не я разбира. Снимка: Getty
Щастливите двойки не се обвиняват взаимно за проблемите си. Хармоничните партньори знаят, че двамата носят отговорност за случващото.
Разбира се, жертвената позиция дава много бонуси: сила, възможност да обвинявате и прехвърляте вината върху другия, вместо да се съберете и да промените живота си. Но никой няма да направи партньора си щастлив, докато не е готов да промени себе си.
Приятели обсъждат живота на чаша бира. Снимка: Getty
Ревността и контролът най-често възникват поради липса на самочувствие.
Всеки човек има право на личен живот и лични граници (например време за почивка сам). Ако те се нарушават непрекъснато, това застрашава личната ни сигурност и предизвиква естествено желание да защитим територията си. Позволете на партньора си да има своето пространство и той ще бъде по-склонен да се привърже по-силно към вас.
Мъж и жена обсъждат компромисите. Снимка: Getty
Очакваме партньорът ни със сигурност да се окаже „принцът на бял кон“ и когато се сблъскаме с реалния човек и неговите недостатъци, се разочароваме и дразним.
Ако това се отнася и за вас, е време да се научите да приемате себе си и другите такива, каквито сте. Забелязвате ли талантите на половинката си? Хвалите ли се взаимно за постиженията? Забравили ли сте причината да изберете точно този човек?
Следва продължение.
По материали на Deti.mail.ru , Мона Василева
Колкото по-голяма е ежедневната заетост на хората, толкова по-високи са резултатите им на тестове.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари